Primer izveštaja. Zgrada, iznosi i imena su izmišljeni.
Mesečni izveštaj, septembar 2026.
Zgrada Primer, Ulica Primer 1
- Uplate vlasnika
- 287.800 RSD
- od toga za investiciono održavanje: 53.000 RSD
- Potrošeno
- 240.800 RSD
- prošlog meseca: 291.200 RSD
- Dugovanja vlasnika
- 563.500 RSD
- ▲ 33.800 RSD · 6,4%
- Stanje na računima
- 763.800 RSD
- prošlog meseca: 716.800 RSD
Potrošeno: 240.800 RSD
Čišćenje i higijena45.500 RSD3 stavke18,9%
- Čišćenje stepeništa i ulaza37.000 RSD
- Sredstva i pribor za čišćenje5.700 RSD
- Dezinsekcija i deratizacija2.800 RSD
Lift39.900 RSD2 stavke16,6%
- Servisiranje lifta34.200 RSD
- Periodični pregled lifta5.700 RSD
Komunalije za zajedničke delove48.400 RSD3 stavke20,1%
- Struja za zajedničke delove22.800 RSD
- Voda za zajedničke delove14.200 RSD
- Odnošenje smeća11.400 RSD
Tekuće popravke51.400 RSD3 stavke21,3%
- Popravka oštećenog dela fasade22.800 RSD
- Popravka cevi u podrumu20.000 RSD
- Zamena sijalica na stepeništu8.600 RSD
Upravljanje47.000 RSD2 stavke19,5%
- Naknada za upravljanje zgradom45.600 RSD
- Bankarska provizija1.400 RSD
Otvorite kategoriju da vidite njene stavke.
Najveći troškovi
- Naknada za upravljanje zgradom45.600 RSD
- Čišćenje stepeništa i ulaza37.000 RSD
- Servisiranje lifta34.200 RSD
- Struja za zajedničke delove22.800 RSD
- Popravka oštećenog dela fasade22.800 RSD
- Popravka cevi u podrumu20.000 RSD
Šta je urađeno
Zahtevi stanara ovog meseca
- 15
- Zahtevi
- 11
- Završeno
- 4
- U toku
- Lift · 5
- Vodovod i kanalizacija · 4
- Osvetljenje · 3
- Ostalo · 3
Prikazuju se samo brojevi. Tekst zahteva, adrese i imena stanara nikada se ne pojavljuju u izveštaju, a svaka kategorija sa manje od tri zahteva grupisana je pod „Ostalo“.
Zamenjene sijalice na stepeništu
Zamenjene su pregorele sijalice na drugom i četvrtom spratu, prema prijavama stanara.
Popravljen oštećeni deo fasade
Popravljena je obloga na jednom delu fasade iznad ulaza. Ulaz je za sve vreme radova ostao u upotrebi.
Otklonjeno curenje cevi u podrumu
Zamenjen je oštećeni deo cevi. Pregled posle popravke nije pokazao curenje.
Obavljen periodični pregled lifta
Nije utvrđen nijedan nedostatak. Zapisnik o pregledu je u dokumentaciji zgrade.
Obavljena dezinsekcija i deratizacija
Tretirani su podrum i ulazi. Sledeći tretman je planiran za proleće.
U toku
- Ponude za pregled krova pre zime
- Tri ponude za popravku preostalog dela fasade
- Obaveštenje o sednici skupštine sa dnevnim redom, koje treba istaći u ulazu
U poređenju sa prošlim mesecom
| Stavka | Avgust 2026. | Septembar 2026. | Promena |
|---|---|---|---|
| Čišćenje i higijena | 46.900 RSD | 45.500 RSD | -1.400 RSD |
| Lift | 39.900 RSD | 39.900 RSD | bez promene |
| Komunalije za zajedničke delove | 50.300 RSD | 48.400 RSD | -1.900 RSD |
| Osiguranje | 8.500 RSD | 8.600 RSD | +100 RSD |
| Tekuće popravke | 97.700 RSD | 51.400 RSD | -46.300 RSD |
| Upravljanje | 47.900 RSD | 47.000 RSD | -900 RSD |
| Uplate vlasnika | 283.500 RSD | 287.800 RSD | +4.300 RSD |
| Dugovanja vlasnika | 529.700 RSD | 563.500 RSD | +33.800 RSD |
Troškovi tekućih popravki znatno su niži nego u avgustu, kada je plaćen veći zahvat. Trošak servisiranja lifta ostao je isti, a troškovi komunalija i čišćenja blago su niži.
Novac na bankovnim računima
| Račun | Avgust 2026. | Septembar 2026. |
|---|---|---|
| Račun za tekuće održavanje | 276.900 RSD | 270.900 RSD |
| Račun za investiciono održavanje | 439.900 RSD | 492.900 RSD |
| Ukupno | 716.800 RSD | 763.800 RSD |
Stanje računa za tekuće održavanje menja se za iznos prikupljen za tekuće troškove umanjen za potrošeni iznos. Stanje za investiciono održavanje menja se za iznos koji je u njega uplaćen.
Potpisani originali
Pravi izveštaj povezuje potpisane originale, pa svako može da uporedi stranicu sa papirom.
- Mesečni izveštaj koji su potpisali upravnik i dva vlasnikaSkenirano, dve straneU primeru nema fajla
- Izvodi sa računa za septembarRačun za tekuće održavanje i račun za investiciono održavanjeU primeru nema fajla
- Računi i potvrde o izvršenim radovimaSijalice, fasada, cev, pregled liftaU primeru nema fajla